BIP  
 

Odwiedzin dzisiaj - 501 osób
W tym miesiącu - 10 673 osoby
Od początku - 454 602 osoby

Nowoczesna apteka szpitalna Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kartuzach

Apteka przy szpitalu w Kartuzach, funkcjonuje od ponad 30 lat, jednak w minionym okresie nie dokonywano modernizacji obiektu. Kwiecień bieżącego roku był miesiącem rozpoczęcia długo wyczekiwanej inwestycji, mającej na celu dostosowanie apteki szpitalnej, do nowych wymogów ustawy o wyrobach medycznych. Dnia 12 grudnia 2019 roku, nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej apteki szpitalnej.

Dokonana inwestycja, umożliwiła stworzenie łącznika pomiędzy budynkiem apteki a szpitalem. Przebudowano, unowocześniono i wyposażono pomieszczenia apteczne a także zwiększono ich powierzchnię. Dodatkowo utworzono dwie pracownie: żywienia pozajelitowego oraz cytostatyków – przystosowaną do przygotowywania preparatów stosowanych w chemioterapii. Na parterze obiektu, powstał magazyn wyrobów medycznych, wcześniej znajdujący się w budynku głównym szpitala.

Nowoczesna apteka szpitalna Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. wyróżnia się wśród tego typu obiektów, na tle województwa pomorskiego. Jak podkreśla Kierownik Apteki Szpitalnej Pani Maria Szczepańczyk: „Apteka jest sercem szpitala - od bezpiecznej farmakoterapii zależy zdrowie i życie naszych pacjentów”.

Inwestycja została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Kartuzach w wysokości 2 mln zł, a pozostałą część sfinansowano z własnych środków kartuskiego szpitala.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł  2 205 247,00 zł.

data utworzenia: 12.12.2019; data ostatniej aktualizacji: 16.12.2021
 
 

  powrót

 
 
 
logo 1 logo 3 logo 4