BIP  
 

Odwiedzin dzisiaj - 599 osób
W tym miesiącu - 12 330 osób
Od początku - 418 674 osoby

Medyk na Medal – konkurs Rzecznika Praw Pacjenta

Drodzy Pacjenci! Po wielu miesiącach walki z epidemią zdaliśmy sobie sprawę z tego, że największym wyzwaniem dla systemu jest zapewnienie bezpiecznej opieki zdrowotnej w tak złożonych, trudnych i szybko zmieniających się warunkach


Od ponad roku obserwujemy wyjątkowe postawy pracowników medycznych, którzy w sytuacji pandemii wykazali się ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i poświęceniem – podnosząc tym samym poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Wielu z nich pomagało pacjentom po godzinach pracy, czy czuwało przy nich – niejednokrotnie zastępując najbliższych.
 
Mając na uwadze takie postawy podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu konkursu „Medyk na Medal”, celem którego jest uhonorowanie pracowników medycznych, którzy zwłaszcza w tych trudnych warunkach wykazują się szczególną empatią, wrażliwością i życzliwością. To także okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień ratują nasze życie i zdrowie.

Każde zgłoszenie powinno zawierać opisane trzy kryteria oceny kandydata:

Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Zgłoszenia kandydatów oraz wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy przesyłać na adres: konkurs@rpp.gov.pl

 

Materiały

Formularz zgłoszeniowy - konkurs Medyk na Medal

Regulamin konkursu Medyk na Medal

  powrót

 
 
 
logo 1 logo 3 logo 4