BIP  
 

Odwiedzin dzisiaj - 312 osób
W tym miesiącu - 12 173 osoby
Od początku - 685 149 osób

Pracownia Rentgenodiagnostyki

Pacjenci ambulatoryjni lub komercyjni zgłaszają się na RTG bez wstępnej rejestracji od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godzinach od 8.00 do 18.00.

ODBIÓR WYNIKÓW BADANIA RTG
Odbiór wyników w recepcji szpitala  od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00, osobiście lub przez osobę trzecią upoważnioną do odbioru wyników w imieniu Pacjenta. Wzór upoważnienia jest dostępny w recepcji szpitala. Recepcja szpitala tel. 58 685 48 00.

PRACOWNIA RENTGENODIAGNOSTYKI

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA RTG KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWEGO I JAMY BRZUSZNEJ

* Symetykon substancja lecznicza stosowana w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z gromadzeniem się gazów, np. wzdęcia. Pomocniczo stosowana w badaniach diagnostycznych okolic brzucha, np. badaniach radiologicznych i ultrasonograficznych oraz gastroskopii.

Pracownia Rentgenodiagnostyki jest wyposażona w nowoczesny aparat rentgenowski.

Aparat skonfigurowany jest w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pacjentom wykonanie badania, a poprzez zastosowanie nowoczesnych technik cyfrowych zmniejszyć dawkę promieniowania.

Istnieje możliwość wykonania badań sylwetkowych całego kręgosłupa oraz badań sylwetkowych (posturalnych) całych kończyn dolnych z wykorzystaniem cyfrowego łączenia obrazów.

RTG łączone to technika obrazowania wykorzystująca możliwość wykonania dwóch lub trzech zdjęć (ilość zdjęć zależy od wzrostu pacjenta oraz od tego jaka jednostka chorobowa ma być rozpoznana dzięki takiemu badaniu). Zdjęcia łączone wykonuje się, gdy istnieje podejrzenie skoliozy lub przy ocenie różnicy w długości poszczególnych kości długich kończyn dolnych.

Pracownia Rentgenodiagnostyki wykonuje pełen zakres badań RTG, których lista znajduje się w obowiązującym cenniku.

 
 
 
logo 1 logo 3 logo 4